072-33-80-520


כל אחד יכול ללמוד ללא כל קשר לגיל או אבחון קודם!

 
  • אנו מאמינים כי למידה מבוססת על הצלחה רציפה של התלמיד
     
  • המקום בו אומנות ההוראה פוגשת את מדע הלמידה
     
  • שיטת ההוראה שלנו תגביר את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות אצל התלמידים
     
  • בעזרת הכלים שהתלמידים ירכשו, הם יוכלו ללמוד בבית הספר כל מה שרק ירצו
 

ADD הפרעת קשב

אין הורה או מורה שלא מכיר את הנושא של add הפרעת קשב או adhd הפרעת קשב וריכוז. מדובר בנושאים שהפכו להיות המדוברים ביותר במערכת החינוך, מדובר על נושאים שכמעט בכל בית ובוודאי בכל בית ספר דנים בו לא מעט. זאת בזכות העלייה הניכרת במספר הילדים שמתמודדים עם מצבים אלו. 

במאמר זה אנחנו נסביר בקצרה על add הפרעת קשב או adhd, קרי הפרעת קשב וריכוז, אך נתייחס יותר לחשיבות של הטיפול והתמיכה מסביב. שכן, גם מי שיש לו הפרעה שכזו, יכול להצליח בלימודים, יכול להצליח באופן כללי ולקיים אורח חיים סביר. מצב של הפרעת קשב לא אמורה למנוע ולהקשות על ילדים או אפילו מבוגרים, לקיים אורך חיים ברמה סבירה. 

מה זו הפרעת קשב? 
הפרעת קשב add היא תופעה נוירולוגית, אשר לא פעם עוברת בתורשה והיא יוצרת מצב של חוסר קשב מתמשך , היפראקטיביות ואימפולסיביות. יש ילדים שמתמודדים רק עם מצב של הפרעת קשב, קרי חוסר יכולת להקשיב לאורך זמן, דבר שיוצר אצלם אי נוחות, חוסר יכולת לשבת במקום אחד, חוסר יכולת להתרכז, לזכור דברים, חולמנות, חוסר יכולת לשמור על סדר, אובדן חפצים, וכאמור פעלתנות יתר לעיתים גם באופן אוטומטי ובלתי נשלט. 

הפרעת קשב וריכוז adhd, היא תופעה מוכרת אשר התרחבה מאוד בשנות התשעים, מאחר ולפני כן כמעט לא התייחסו אליה, אף על פי שברור שהיא היתה קיימת. החל משנות התשעים בערך, התחילו לשים אליה לב יותר, ולכן גם החלו לטפל בה, הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים. Adhd טיפול מתבצע באמצעות תרופות וכן באמצעות שיחות עם אנשי מקצוע ויצירת סט כלים שיכול לעזור להתמודד עם מצבים שונים ובסיטואציות יומיומיות או סיטואציות רחוקות יותר. 

חשיבות הטיפול והתמיכה
לא מעט אנשים מבוגרים אשר יש להם add  הפרעת קשב טוענים, שעצם זה שלא טיפלו בהם במשך השנים, הקשה מאוד על היכולת שלהם להתמודד עם הסיטואציה ולהתקדם. באופן טבעי כשמטפלים בבעיה אז גם מקבלים תמיכה רחבה יותר מהסביבה הקרובה ואז קל יותר להתמודד עם המצב. 

לעומת זאת, אם לא מקבלים טיפול, מאחר ולא יודעים מה זה אומר, אז מן הסתם גם אי אפשר לקבל תמיכה ואז הבעיה יכולה רק להחמיר. חוסר הידיעה מונעת את האפשרות לטפל בבעיה וזה יכול ליצור רק תסכול וייאוש גדול יותר. 

לכן, התמיכה בילדים או מבוגרים שיש להם add הפרעת קשב או adhd הפרעת קשב וריכוז היא מהותית. מתוך התמיכה הזאת אפשר לקבל לא רק כלים וטיפול נכון אלא מעבר לכך. הילד מקבל יחס שווה, מבין שהוא לא שונה אף על פי שיש לו בעיה, הוא מקבל מההורים את כל האפשרויות בשביל להצליח ואף על פי שיש לו קשיים מסוימים, הוא יודע שיש לו סיכוי באמת להצליח ולהתקדם. זה מאפשר לו לעשות עוד דברים. 

התמיכה הזאת צריכה לבוא בשיחות, עבודה משותפת, סבלנות, הקשבה, הבנה והכלה של המצב. מן הסתם, צריך לעמוד לצד הילד במצבים מסוימים ולא נעימים, בין אם זה בבית הספר או במקומות אחרים, בהם קשה יותר להכיל ולקבל מצב שכזה. 

אם אתם רוצים לדעת עוד על adhd  טיפול או על adhd הפרעת קשב וריכוז, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור לכם. במרכז דורון אפשר למצוא את כל המידע הנדרש בנושא וכן אנשי מקצוע שישמחו לעמוד לרשותכם ולעזור לכם. פנו אלינו עוד היום בטלפון או במייל. 
 
 
או מלאו פרטיכם בטופס:
072-33-80-520

צרו קשר עם "מרכז דורון" בטלפון
טלפון
072-33-80-520

דוא"ל

nadavdoron@gmail.com

כתובת
לוריא 8, תל אביב
פרטי התקשרות
ADD