072-33-80-520


כל אחד יכול ללמוד ללא כל קשר לגיל או אבחון קודם!

 
  • אנו מאמינים כי למידה מבוססת על הצלחה רציפה של התלמיד
     
  • המקום בו אומנות ההוראה פוגשת את מדע הלמידה
     
  • שיטת ההוראה שלנו תגביר את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות אצל התלמידים
     
  • בעזרת הכלים שהתלמידים ירכשו, הם יוכלו ללמוד בבית הספר כל מה שרק ירצו
 

שאלות ותשובות

מה ההבדל בין הלימודים במרכז דורון ובין הוראה מתקנת?
מדובר בהבדל מהותי. בעוד הוראה מתקנת מטפלת בבעיות הנראות לעין, במרכז דורון אנו מטפלים בגורמים לבעיה. לדוגמא ילד עם קריאה לקויה, ההוראה המתקנת תטפל בקריאה עצמה, בעוד במרכז דורון אנו ננסה להבין מה הסיבה לקריאה הלקויה, למשל חוסר שטף בשליפה, ונטפל בגורם. כך נשפיע בצורה ישירה על יכולת הקריאה של התלמיד, ונספק לו כלים להתמודדות עם סיטואציות שונות ואחרות בהן הוא יתקל במהלך חייו, כילד או כמבוגר.

למי מתאימים הלימודים במרכז דורון?
ילדים שאובחנו אצלם לקויות למידה וקשב: ADD, ADHD, דיסלקציה, דיסגרפיה, דיסקלקוליה, בעלי הישגים נמוכים בבית הספר כלומר נמצאים בפער ביחס לבני גילם ללא סיבה מאובחנת בתחומים: קריאה, כתיבה וחשבון. ילדים שלא אובחנו אך סובלים מקשיים בתהליך הלמידה : הבנת הנקרא, הבעה בכתב, תפעול הכתיבה – כתב יד לא ברור. ילדים שקשה להם להתרכז ולא מצליחים לשמור על מיקוד בנושא מסוים לאורך זמן.

היכן ממוקם מרכז דורון?
מרכז דורון ממוקם בלב תל-אביב ברחוב לוריא 8 בתל-אביב, לא רחוק מכיכר דיזנגוף. לרשות הורי התלמידים עומד חניון מסודר ובחינם. כמו כן, ניתן להגיע למרכז באמצעות קווי אגד ודן העוצרים סמוך לכיכר דיזנגוף.

מה ההבדל בין הלימודים במרכז דורון ובין הוראה מתקנת?
מדובר בהבדל מהותי. בעוד הוראה מתקנת מטפלת בבעיות הנראות לעין, במרכז דורון אנו מטפלים בגורמים לבעיה. לדוגמא ילד עם קריאה לקויה, ההוראה המתקנת תטפל בקריאה עצמה, בעוד במרכז דורון אנו ננסה להבין מה הסיבה לקריאה הלקויה, למשל חוסר שטף בשליפה, ונטפל בגורם. כך נשפיע בצורה ישירה על יכולת הקריאה של התלמיד, ונספק לו כלים להתמודדות עם סיטואציות שונות ואחרות בהן הוא יתקל במהלך חייו, כילד או כמבוגר.

האם יש צורך לתת לילד רטלין לפני השיעור במרכז דורון?
שאלה זו נשאלת על ידי הורים רבים המגיעים למרכז והתשובה היא אחת – מבחינתנו לא. עם זאת, ההמלצה שלנו אינה מחליפה הוראת רופא. במרכז דורון אנחנו עובדים עם ילדכם כמו שהוא, ומספקים לו כלים להתמודד עם הקשיים העומדים מולו. אנחנו לא מנסים לעקוף את הבעיה או להקל על עצמנו, מטרתנו היא ללמוד את הילד וצרכיו הייחודים ולתת לו מענה איכותי ומקיף, במטרה שהכלים שירכוש במרכז יעזרו לו בהמשך חייו, כילד וכאדם בוגר.
 

כמה זמן נמשך תהליך הלמידה עד שהילד מגיע לרמה הרצויה?
משך הלמידה עד הגעה לרמה הרצויה תלויה בכל תלמיד ותלמיד ואין אפשרות לחזות אותה מראש. עם זאת, מכיוון שאנו נמצאים במעקב מתמיד אחר התלמידים והתקדמותם, אנו יכולים לדעת, תוך כדי תהליך הלמידה, למה לצפות מבחינת לוחות זמנים.

כמה פעמים בשבוע מתבצעת הלמידה במרכז דורון?
קידום של ילד בעל קשיי/לקויות למידה, הינו תהליך ממושך הדורש התמדה – "ריצה למרחקים ארוכים", התהליך מחייב עבודה קשה מצד צוות ההוראה ומצד התלמיד. במטרה להגיע לתוצאה מיטבית אנו ממליצים שכל תלמיד יגיע למרכז בין שלוש פעמים באופן רציף במהלך כל השנה.

ואם הילד יטען שלא כיף לו?
תהליך הלמידה במרכז מבוסס על רצף של הצלחות ומשחק משותף של הילדים עם חבריהם בקבוצה. הכיף מתחולל כמעט מעצמו…. הצלחות משולבות עם חברה הם מתכון בטוח להנאה מתהליך הלמידה. הביאו את ילדכם למרכז ואנחנו מבטיחים שלא רק שהוא ירצה להישאר, כבר בדרך הביתה הוא ישאל מתי הפעם הבאה.

כיצד משולבת תוכנית הלימוד במרכז דורון עם תוכנית הלימוד של משרד החינוך? האם ילד שלומד בבית ספר רגיל וגם במרכז לא חווה בלבול?
על אף ההבדלים בשיטות הלימוד, תכנית הלימוד במרכז דורון אינה מבלבלת את הילדים. תוכנית הלימודים במרכז מלמדת את הילדים להתמחות בכל תתי הכישורים הנדרשים לקריאה, כתיבה והבנת הנקרא על פי המחקר המדעי ועל פי דרישות משרד החינוך.

האם הלמידה מתבצעת ב"אחד על אחד"?
במרכז דורון אנו מלמדים את הילדים בקבוצות קטנות על מנת לספק להם כלים לחיים – למידה בקבוצה, התחשבות באחר, הקשבה ועוד. עם זאת, טכניקת הלמידה הייחודית שלנו, הכוללת מעקב תמידי אחר התקדמותו של כל ילד, מאפשרת לנו לתת לכל תלמיד תשומת לב מלאה.

כמה תלמידים לומדים בכל קבוצת לימוד?
במרכז דורון התלמידים לומדים בקבוצות קטנות של 5 תלמידים, כאשר טכנולוגיית הלימוד הייחודית שלנו מאפשרת לנו לתת לכל תלמיד יחס אישי.

למה חשוב לשאוף לכך שהילד שלי יקרא ברמה גבוהה?
ראשית, משום שהוא יכול. שנית, קריאה מהירה משפיעה על ביצועי הילד במגוון מטלות עימן מתמודדים הילדים בתהליך הלמידה. ילד שעסוק בלהבין את הבסיס (אותיות ומילים) לא יוכל ליהנות מהעיקר (ידע חדש) ולהבין את הכתוב.
 
מהם "תסריטי הלימוד" איתם עובדים המורים במרכז דורון?
תסריטי הלימוד הינם מערכי שיעור כתובים מראש. אחד העקרונות עליהם מבוססת שיטת ההוראה הישירה הוא תכנון מדויק ללא אלתורים. כל פרטי השיעור כתובים מראש – החל מההסברים של המורה דרך תהליכים לתיקון טעויות וכלה בסדר הדוגמאות להצגה. כך המורה פנוי לחלוטין לתלמידים ולעבודתם ללא הסחות דעת.

האם העובדה שהמורים עובדים עם תסריטי לימוד מוכתבים מראש אינה מדכאת אותם?
התסריטים הנם חלק הכרחי מתוכנית הלימוד. הם נבדקו על מנת להבטיח שהשיעורים יהיו עקביים ושהתלמידים יבינו את התכנים המוצגים בפניהם. הם מובילים את השיעור, מסייעים למורה לצפות את תגובות התלמידים ונמצאו כחיוניים להצלחה.

עם זאת, אנו מברכים יצירתיות מצידו של המורה – בדיוק כמו ששחקן במחזה מקבל טקסטים ומתבקש להיצמד אליהם אך עדיין מבטא את עצמו בצורה ייחודית, כך גם המורה בשיטת ההוראה הישירה מוזמן לבטא את היצירתיות שבו באמצעות תסריטי הלימוד. מדכא? לא, פשוט מבטיח הצלחה.


האם הוראה ישירה איננה הוראה "רובוטית" שמעודדת אחידות על חשבון אינדיבידואליזם?
כלל לא. בתכנית הוראה ישירה התלמידים אינם לומדים בעל פה חלקי מידע מנותקים זה מזה, אלא נחשפים לדוגמאות שנבחרו בקפידה. דוגמאות אלו מאפשרות להם להכיר ולהבין את המגוון הקיים בכל נושא נלמד. בנוסף, העובדה כי כל תלמיד משויך לקבוצה התואמת את כישוריו האישיים, מבטיחה כי הוא לומד בדרך שמתאימה במיוחד לצרכיו.

מדוע במהלך השיעור טעויות מתוקנות באופן מיידי?
משוב מיידי מאפשר לתלמידים להתאמן ולחזור על התשובה הנכונה, בניגוד להשרשת הטעות המתרחשת כאשר המשוב ניתן באיחור.
 
או מלאו פרטיכם בטופס:
072-33-80-520

צרו קשר עם "מרכז דורון" בטלפון
טלפון
072-33-80-520

דוא"ל

nadavdoron@gmail.com

כתובת
לוריא 8, תל אביב
פרטי התקשרות
ADD