072-33-80-520


כל אחד יכול ללמוד ללא כל קשר לגיל או אבחון קודם!

 
  • אנו מאמינים כי למידה מבוססת על הצלחה רציפה של התלמיד
     
  • המקום בו אומנות ההוראה פוגשת את מדע הלמידה
     
  • שיטת ההוראה שלנו תגביר את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות אצל התלמידים
     
  • בעזרת הכלים שהתלמידים ירכשו, הם יוכלו ללמוד בבית הספר כל מה שרק ירצו
 

קשיי הבנת הנקרא

ילדים רבים מתמודדים עם קשיי הבנת הנקרא, קושי זה כמו קשיי הבעה בכתב, נובעים מסיבות שונות, בין היתר, ליקוי למידה, ליקוי שפה, תפקוד לא תקין של היכולת לעבד את המידע שעומד מול הילד וסיבות אחרות. בחלק מהמקרים מדובר על סיבות שניתן להתייחס אליהן ולטפל בהן בעזרת עבודה נכונה עם הילד. 

קריאה כפי שאנחנו יודעים, כמו כתיבה, היא היכולת לדמות את מה שרואים למחשבה, להפוך את התמונה החיצונית למסך פנימי באמצעותו ניתן לעבד את הנתונים ולהבין מה בדיוק זה אומר. ילד שמתמודד עם קשיי הבנת הנקרא או קשיי הבעה בכתב, יתקשה מאוד להתקדם במהלך לימודיו, כבר מגיל צעיר, אף על פי שאין זה אומר שהוא ילד בעל יכולות נמוכות, שכן לעיתים קרובות, לילד יש את היכולת להסביר את עצמו גם מבלי לעלות את זה על הכתב. 

קשיי הבנת הנקרא אצל ילדים יכולים להיות הרבה מעבר לחוסר היכולת להבין את הטקסט הכתוב, זה יכול להתבטא בצורות שונות, החל מקושי בחשיבה ביקורתית, קושי בהבנת שיחות שמתבצעות מסביב, קשוי בביצוע והבנת הוראות,, קשיים בארגון מחשבות, קושי בזיכרון ולא פעם זה גם מוביל למצבים שוני, כמו למשל, קושי להתחיל משימה או עבודה, קושי לקיים יחסים חברתיים, בעיות רגשיות, תסכול, ייאוש ועוד. 

על מנת להתמודד עם קשי הבנת הנקרא או קשיי הבעה בכתב אצל ילדים, יש לאבחן את מצבם תחילה, לראות שאכן הם מתמודדים עם קשיים אלו, לערוך להם מבחנים ושאלונים שונים אשר יעזרו לקבוע מה בדיוק הבעיה וכיצד היא מתבטאת אצלם ורק לאחר מכן יש להחליט על דרך הטיפול. ניתן לטפל בקשיי הבעה בכתב או קשיי הבנת הנקרא באופנים שונים, החל מטיפול רגשי וכלה בטיפול מעשי שנועד לעזור לילדים להתמודד עם הקשיים השונים, כולל התמודדות עם יכולת עיבוד נתונים והפיכתם למחשבה אשר אותה בסופו של דבר הם מוציאים לפועל, בין אם זה בקריאה ובין אם זה בכתיבה. 

שלב נוסף בעבודה עם ילדים שמתמודדים עם קשיים בהבנת הנקרא והבעה, היא הפרקטיקה. כלומר, ניסיון להסביר לילדים כיצד יש לקרוא את הדברים בצורה נכונה, כיצד יש להביע את עצמם בצורה ברורה. הדברים ייעשו בעזרת אימונים חוזרים ונשנים, בין היתר, יהיה ניסיון לבנות את הדברים מחוץ לקונטקסט של הקריאה או הבעה השוטפת ורק לאחר שיצברו מספיק ביטחון עצמי, יהיה להם נוח להעביר את זה כך שיוכלו לבטא את זה, או לקרוא את זה בצורה ברורה וחדה. 

צריך לומר, התמודדות עם קשי הבנת הנקרא או קשיי הבעה בכתב, חייבת להתבצע כמה שיותר מהר. אם מחכים עם זה, הרי שעלולים להקשות מאוד על הילדים להתמודד עם הבעיה באופן ישיר. לכן, חשוב מאוד לעשות את התהליך כמה שיותר מהר, כך הם יצברו ביטחון, יהיה להם מספיק כלים לאורך זמן, גם אם זה לעיתים יהיה מאוד קשה ולא נוח. מן הסתם, אם עוזרים לילדים להתמודד עם הבעיה בגיל צעיר, אז מונעים בעיות עתידיות בכל הקשור להתמודדות בבית הספר או במסגרות אחרות עם סיטואציות שדורשות יכולות הבעה או הבנת הנקרא ברמה גבוהה. 

לסיום, אתם מוזמנים לפנות אלינו במרכז דורון ואנחנו נשמח לעזור לכם. אנחנו נעניק לכם את כל הכלים הנדרשים על מנת להתמודד עם קשיי הבנת הנקרא או קשיים בהבעה אצל הילדים שלכם. פנו אלינו והצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל זמן. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון או במייל. 
 
 
או מלאו פרטיכם בטופס:
072-33-80-520

צרו קשר עם "מרכז דורון" בטלפון
טלפון
072-33-80-520

דוא"ל

nadavdoron@gmail.com

כתובת
לוריא 8, תל אביב
פרטי התקשרות
ADD