072-33-80-520


כל אחד יכול ללמוד ללא כל קשר לגיל או אבחון קודם!

 
  • אנו מאמינים כי למידה מבוססת על הצלחה רציפה של התלמיד
     
  • המקום בו אומנות ההוראה פוגשת את מדע הלמידה
     
  • שיטת ההוראה שלנו תגביר את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות אצל התלמידים
     
  • בעזרת הכלים שהתלמידים ירכשו, הם יוכלו ללמוד בבית הספר כל מה שרק ירצו
 

קשיים לימודיים אצל ילדים

הורים רבים שמים לב לעובדה, שילדיהם חשים קשיים לימודיים במקצועות שונים. בדרך כלל מדובר על מקצועות ריאליים כמו מתמטיקה או שפות זרות, כמו אנגלית, אך לא מעט ילדים חשים קשיים בתהליך הלמידה באופן כללי. 

כאן עומדים בפני ההורים שני מצבים, מצב ראשון הוא להתייחס אל אותם קשיים לימודיים אצל ילדים כדבר טבעי, מה שאומר שעליהם לשבת איתם ולעזור להם להתגבר עליהם, לשכור עבורם מורים פרטיים, בתקווה שזה יעזור להם להתגבר על הקשיים השונים איתם הם מתמודדים. 

מצב שני הוא, להבין שאותם קשיים בתהליך הלמידה נובעים מדברים עמוקים יותר, בין אם מדובר בדיסלקציה, דיסקלקוליה, הפרעות קשב או כל דבר אחר. במקרה כזה, עליהם להבחין לא רק באותם קשיים לימודיים אלא בדברים שהם מעבר לכך, הפרעות בהתנהגות, חוסר ריכוז, חוסר קשב, חולמנות, חוסר יכולת לזכור דברים, חוסר ביטחון עצמי לענות על שאלות, כתיבה וקריאה לא נכונה ועוד. 

קשיים בלימודיים אצל ילדים הם דבר טבעי, כמעט כל ילד חווה בשלב מסוים קושי, בפרט אם מדובר בילדים קטנים שכל סגנון הלמידה של בית הספר הוא חדש עבורם וכן אצל ילדים בוגרים יותר, כשמדובר במקצועות חדשים עבורם, או מקצועות שגם כך הם חלשים בהם. העניין הוא, שהרבה פעמים הקשיים נובעים מדברים הרבה יותר עמוקים, ואז יש לכך השפעות מעבר ללימודים ויתרה מזו, אם לא מטפלים בבעיה באופן מקיף, היא יכולה להשפיע בצורה רחבה. 

צריך לציין נקודה נוספת, קשיים לימודיים אצל ילדים, לא יכולים להיפתר אך ורק בעזרת אמירה כמו "עם הזמן זה יעבור", "אם הוא ישב אז הוא יצליח", גם אם מדובר בקושי שאיננו קשור לבעיה מסוימת שיש לילד ובוודאי אם מדובר בבעיה שנמצאת אצל ילד והוא צריך כלים בשביל להתמודד איתה. צריך לזכור, יש ילדים שלא יושבים ולומדים בגלל הקשיים, לא נובע מזה שהם לא יושבים אז יש להם קשיים, אלא להיפך. 

הזמן הוא גורם חשוב מאוד כאן, שכן אם אנחנו ניתן לזמן לעבור מבלי לטפל בבעיה, הרי שאנחנו נתקשה מאוד להתמודד איתה בהמשך. היא תחריף יותר, קשיים בלימודים אצל ילדים הם בדרך כלל כדור שלג שאם לא עוצרים אותו בזמן יש לו השפעות הרסניות על תהליך הלימודים ועל הילד עצמו. זה נכון בוודאי גם אם מדובר בקשיים בתהליך הלמידה. במצב כזה, קשה מאוד להתמודד עם הסיטואציה, שכן לא רק שהיא מחריפה, גם הילד מתמודד עם חוסר ביטחון ותחושות מאוד לא נעימות שמקשות עליו להתגבר. 

התמיכה והעזרה של ההורים והמורים בהתמודדות עם קשיים לימודיים אצל ילדים היא מאוד חשובה. הילד צריך להרגיש שהוא מקבל את כל התמיכה והעזרה, שהמערכת סבלנית איתו ונותנת לו כלים בשביל להתמודד עם הקשיים ורוצה שהוא יצליח. אחרת יהיה לו מאוד קשה לעשות את זה לבד. יהיה לו גם מאוד קשה לרצות את זה אם המערכת מסביב תגרום לו להרגיש, שזה לא משנה או לא מעניין אותה. 

ילד שמקבל תמיכה מהמערכת יכול להתגבר על קשיים בתהליך הלמידה או קשיים לימודיים שונים, ולהצליח בדיוק כמו ילדים אחרים. 

אם אתם מחפשים דרכים כיצד להתמודד עם קשיים לימודיים אצל ילדים, זה הזמן ליצור איתנו קשר. אצלנו במרכז דורון תוכלו לקבל את כל הפרטים בנושא. אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם ולהציג בפניכם תוכניות טיפול שונות ודרכים כיצד לעזור לילד שלכם להתגבר על קשיים לימודיים ברמות שונות. אנחנו כאן בשבילכם, פנו אלינו עוד היום. 
 
 
או מלאו פרטיכם בטופס:
072-33-80-520

צרו קשר עם "מרכז דורון" בטלפון
טלפון
072-33-80-520

דוא"ל

nadavdoron@gmail.com

כתובת
לוריא 8, תל אביב
פרטי התקשרות
ADD