072-33-80-520


כל אחד יכול ללמוד ללא כל קשר לגיל או אבחון קודם!

 
  • אנו מאמינים כי למידה מבוססת על הצלחה רציפה של התלמיד
     
  • המקום בו אומנות ההוראה פוגשת את מדע הלמידה
     
  • שיטת ההוראה שלנו תגביר את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות אצל התלמידים
     
  • בעזרת הכלים שהתלמידים ירכשו, הם יוכלו ללמוד בבית הספר כל מה שרק ירצו
 

מיומנות קריאה וכתיבה טיפול

על פי הערכות שונות, קרוב ל-15 אחוז מכלל הילדים מתמודדים עם בעיות כתיבה וקריאה. בעיות אלו נובעות הן מסיבות מולדות וחלקם מתמודדים עם בעיות אלו בגלל שבמהלך השנים לא עזרו להם לפתח יכולות אלו. המספר איננו מתייחס לילדים שיש להם פיגור שכלי או סביבתי. 

מיומנויות קריאה או מיומנויות כתיבה, הן דבר אלמנטרי שכל אחד מאיתנו צריך בשביל שהוא יוכל להתפתח, הן כאנשים בחברה והן כתלמידים אשר מעוניינים לעלות מכיתה לכיתה ולהצליח בלימודים. אף על פי שקריאה לקויה או בעיה במיומנות כתיבה יכולות להיות דבר מולד או דבר שנובע מהתפתחות מאוחרת, הרי שניתן לפתח מיומנויות קריאה וכתיבה טיפול מקדים איכותי. 

כשאנחנו מדברים על מיומנויות קריאה וכתיבה טיפול מתבסס על מספר חלקים. החלק הראשון הוא אבחון של הליקוי. יש להבין היכן הליקוי בא לידי ביטוי, באיזו רמה הוא וכיצד הוא משפיע. חשוב לומר, לא נהוג להסתכל על בעיות סביבתיות (למשל, תנאי הוראה לא מתאימים או מצב כלכלי קשה) בתור לקות למידה, אף על פי שמצבים אלו בהחלט יכולים לעודד ולהחמיר ליקויים אלו. 

בשביל לפתח מיומנויות קריאה וכתיבה טיפול מתמשך הוא הפתרון הטוב ביותר. יש לעבוד באמצעות שיטות שונות שמותאמות לגיל הילד וכן למצבו, וליצור טיפול מתמשך שיכול להשיג תוצאות. בכל פעם, סביר להניח, ניתן לראות התקדמות איטית שעליה יונח השלב הבא בתהליך.

למשל, בשביל לפתח מיומנויות כתיבה, אז בשלב הראשון יש לדעת כיצד לאחוז בעיפרון, כיצד להניע אותו, כיצד לא להפיל אותו, לאחר מכן כיצד לעצב את האותיות, כיצד לארגן את המילים על הדף בצורה נכונה, כיצד לארגן את הזמן בצורה נכונה בשביל להיות מסוגל לכתוב בצורה מהירה אך מדויקת. 

אם אנחנו מסתכלים על מיומנויות קריאה, הרי שהטיפול בתחום זה מתייחס ללימוד הקשר בין אותיות וסימני ניקוד, חיבור של מילים, שגיאות קריאה, קריאה איטית (תוך הגברה של זמן הקריאה), הימנעות מקריאה בקול, יצירת רצף מילולי ועוד. 

חשוב להבין לצורך תהליך של מיומנויות קריאה וכתיבה טיפול יכול להימשך במשך זמן רב, הרבה פעמים מדובר על ילדים שעוברים טיפול זה, משלב הגן ועד שלב התיכון. כמובן שכל ילד מקבל טיפול בהתאם לגיל ולמצב שלו. 

הטיפול מתבצע על ידי מומחים בכל מה שקשור למיומנויות קריאה וכתיבה, איתור כתיבה וקריאה לקויה, מומחים שמתמחים בעבודה עם ילדים לא רק באספקטים של גיבוש מיומנויות, אלא גם בכל מה שקשור לנושא הרגשי, חשיבה, זיכרון ועוד. לכל הדברים הנ"ל יש קשר עם מיומנויות קריאה וכתיבה, בין אם מדובר בתהליך ההקדמות של הילד בזמן הטיפול ובין אם מדובר בטיפול עצמו באופן מעשי. הרי ילד שיש לו קושי לזכור או קושי להתמצא במרחב, זה יכול להשפיע על האופן בו הוא קורא טקסטים ומבין אותם. 

צריך לומר עוד, על מנת לגבש מיומנויות קריאה וכתיבה טיפול חייב להתבצע באמצעות תהליך של אבחון ותצפיות. לא מדובר אך ורק בעבודה עם הילד, יש לדעת להתבונן עליו, לאבחן את מצבו ולדעת באיזה שלב הוא נמצא, כך יהיה הרבה יותר קל לגשת אליו מלכתחילה. 

לסיום, אם אתם מעוניינים להבין טוב יותר את הנושא של מיומנויות קריאה וכתיבה, זה הזמן ליצור איתנו קשר. מרכז דורון מציע לכם את המומחים המובילים בתחום. צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו מאיתנו תוכנית טיפול מקיפה, עזרה ומידע בנושא. הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל שעה ובכל עניין, אל תהססו לפנות אלינו. 
 
 
או מלאו פרטיכם בטופס:
072-33-80-520

צרו קשר עם "מרכז דורון" בטלפון
טלפון
072-33-80-520

דוא"ל

nadavdoron@gmail.com

כתובת
לוריא 8, תל אביב
פרטי התקשרות
ADD