072-33-80-520


כל אחד יכול ללמוד ללא כל קשר לגיל או אבחון קודם!

 
  • אנו מאמינים כי למידה מבוססת על הצלחה רציפה של התלמיד
     
  • המקום בו אומנות ההוראה פוגשת את מדע הלמידה
     
  • שיטת ההוראה שלנו תגביר את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות אצל התלמידים
     
  • בעזרת הכלים שהתלמידים ירכשו, הם יוכלו ללמוד בבית הספר כל מה שרק ירצו
 

טיפול בקויות למידה

ילדים רבים נאלצים להתמודד עם לקויות למידה, בין אם מדובר בלקויות קריאה, כתיבה או חוסר מיומנות למידה אשר מקשים עליו לשבת בכיתה או בבית וללמוד בצורה נכונה. מצבים כאלה מצריכים להיעזר במומחה בתחום של טיפול בלקויות למידה. 

מה שעומד מאחורי תחום זה, הוא לא בהכרח ללמוד את החומר אשר נלמד בכיתה אלא מעבר לכך, מדובר בטיפול בבעיות שמונעות את היכולת ללמוד את החומר כראוי. אנחנו מכירים שורה של ליקוי למידה שקיימים אצל ילדים, החל מדיסלקציה שמונעת מהם לכתוב ראוי, הפרעות קשב וריכוז שמפריעות לו לשבת בכיתה ולהתרכז בחומר הנלמד, דיסקלוקוליה (הפרעות ביכולת לעבוד עם מספרים ולענות על שאלות חשבוניות), דיסגרפיה (קשיים בכתיבה), וכן קשיי התמצאות. 

חשוב להבהיר, כל הבעיות הנ"ל הן אומנות נובעות מבעיה נוירולוגית במוח, אך לא מדובר בפיגור שכלי או בעיה שמונעת מהילד להצליח בלימודים. במקרים רבים מדובר על ילדים עם אינטליגנציה מאוד גבוהה, אך מאחר והם מתמודדים עם קשיים מסוימים קשה להם לבטא אותה. כאן המקום לומר, קשיים אלו מפריעים להם לא רק מבחינה הישגית בלימודים אלא גם מבחינות נוספות, למשל, מבחינה רגשית ומבחינות נוספות, בין אם זה קשור ללימודים ובין אם לא. 

כיצד מתבצע הטיפול?
טיפול בלקויות למידה מתבצע במספר מישורים. המישור הראשון, הוא אבחון של הילד, באמצעות אבחונים ותצפיות. הרעיון הוא לדעת באיזה מצב הילד נמצא, מה הוא חווה וכיצד ניתן לטפל בזה. המישור השני הוא בניית תוכנית מתאימה, בין אם מדובר בצד המעשי של התוכנית ובין אם מדובר בצד שמתייחס לתגמול הילד על הצלחותיו בתוכנית. המישור השלישי מתייחס למיומנות למידה, הרעיון הוא להעניק לילד כלים כיצד לבצע את מה שנדרש ממנו בצורה נכונה, בין אם זה במסגרת הטיפול ובין אם זה בכיתה או בבית. 

טיפול במיומנויות קריאה או טיפול במיומנות כתיבה, נחשבים לנושאים הבולטים ביותר בכל הקשור לטיפול בלקויות למידה, ילדים רבים מתקשים בכך וניתן לטפל בכך מגיל צעיר. כן יש לומר להורים, לא בכל מצב בו הילד איננו קורא או איננו כותב כראוי, זה אומר שהוא צריך לקבל טיפול בלקויות למידה, יש מקרים בהם ילדים מתפתחים מאחור. 

מצד שני, גם אסור להמתין עם זה יותר מדי, על מנת שלא יווצר מצב בו הילד ישתרך מאחור בגלל השאננות של הוריו. כפי שציינו קודם לכן, הרבה פעמים חוסר היכולת של הילד להתמודד עם מצבים שונים, מובילים לבעיות רגשיות ואחרות. 

מלבד טיפול במיומנויות קריאה או כתיבה, אנחנו יודעים שטיפול בלקויות למידה מתקשר גם לנושא של קשב וריכוז ועוד שורה ארוכה של נושאים. הטיפול יתבצע לא רק על מיומנות למידה, בסיטואציה של מורה מול תלמיד, אלא גם באמצעות טיפול עם כדורים, וכן טיפול בעזרת בעלי חיות, טיפולי פיזיותרפיה, הידרותרפיה, ריפוי בעיסוק, ועוד שורה ארוכה של טיפולים שיכולים לעזור, אם לא בצד של מיומנות שקשורים לחומר הנלמד בבית הספר, אז עם מצבים רגשיים ואחרים. 

על מנת לדעת כיצד למצוא מהו הטיפול הנכון ולאבחן את צרכיו של הילד, חשוב שכל התהליך יתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים שמתמחים בכך. 

אנחנו במרכז דורון מציעים לכם צוות מקצועי ומנוסה שמתמחה בטיפול עם ילדים אשר מתמודדים עם לקויות למידה. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. ניתן לפנות אלינו עוד היום ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בהקדם. הצוות שלנו כולל אנשי מקצוע רבים בתחום עם תוכנית עבודה מתקדמות ואיכותיות. 
 
 
או מלאו פרטיכם בטופס:
072-33-80-520

צרו קשר עם "מרכז דורון" בטלפון
טלפון
072-33-80-520

דוא"ל

nadavdoron@gmail.com

כתובת
לוריא 8, תל אביב
פרטי התקשרות
ADD