072-33-80-520


כל אחד יכול ללמוד ללא כל קשר לגיל או אבחון קודם!

 
  • אנו מאמינים כי למידה מבוססת על הצלחה רציפה של התלמיד
     
  • המקום בו אומנות ההוראה פוגשת את מדע הלמידה
     
  • שיטת ההוראה שלנו תגביר את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות אצל התלמידים
     
  • בעזרת הכלים שהתלמידים ירכשו, הם יוכלו ללמוד בבית הספר כל מה שרק ירצו
 

טיפול בילדים עם לקויות למידה

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לשמוע יותר ויותר על ילדים שמתמודדים עם ליקוי למידה וקשיים ביכולת הקשב והריכוז. על פי הערכות למעלה מ-10 אחוז מהילדים בישראל מתמודדים עם לקות למידה מסוימת, אך לא כולם מקבלים כלים להתמודד עם מצב זה. מה שמוביל למצב בו הילדים משתרכים מאחור ואינם מסוגלים להדביק את הקצב של הכיתה. 

קשיי למידה בתחום הקריאה או בתחומים אחרים, אשר אינם מטופלים כראוי יכולים להשפיע על הילד בצורות שונות, לא רק בתחום הלימודים. אומנם כשאנחנו מדברים על טיפול בילדים עם לקויות למידה, לרוב אנחנו מתייחסים ליכולת שלהם לעבוד עם החומר בכיתה והיכולת שלהם לעמוד בנורמות הלימודיות של כלל הילדים. זאת גם מתוך מחשבה שהם יכולים לעמוד בכך אילו רק ינסו. אך טיפול בילדים עם לקויות למידה מתייחסים גם לאלמנטים אחרים. 

פעמים רבות כשאנחנו מתייחסים לעניין של חלוקת קשב, עלינו לזכור, ילדים שאין להם את היכולת הזאת, אין להם את היכולת להתרכז ולחלק את הקשב שלהם בצורה נכונה וסבלנית, מתמודדים לא רק עם קשיים בלימודיים אלא גם קשיים אחרים, בין אם זה קשיים רגשיים, חברתיים, ועוד. מצב כזה יכול להשפיע עליהם כך שהם יתקשו להתמודד עם סיטואציות שונות, בין אם מדובר בסיטואציות שקשורות לעולם הלימודים ובין אם מדובר בעולם החברתי הסובב אותם. 

זו גם הסיבה, שטיפול בילדים עם לקויות למידה איננו קשור אך ורק למורים ומומחים בתחום, אומנם העבודה הישירה מתבצעת מול מורה להוראה מתקנת, מורה שעובדת עם הילד בצורה ישירה ומעניקה לו את הכלים השונים בעזרתם הוא יכול ללמוד את החומר בצורה שמתאימה ליכולות שלו, ובאופן כזה שהם יוכלו ביחד ליצור סט נכון של כלים, אשר יקל עליו ללמוד בהמשך ולהתקדם. אך מלבד אותה מורה, הרי שעובדים איתו עוד אנשי מקצוע, על הצד הרגשי וכן על צדדים נוספים.
 
כאמור, ילדים מתמודדים עם קשיי למידה מסוגים שונים. קשיי לימוד בתחום קריאה או כתיבה, נחשבים לנפוצים מאוד, וכן גם בתחום המתמטי, אך לא רק בתחומים אלו. אנחנו יכולים למצוא ילדים שמתקשים ביכולת להבין את מה שקורה סביבם, כיצד לגשת לדברים, כיצד ליצור קשר לוגי ביניהם, קשיי שפה, קשיי זיכרון, ועוד. למעשה בכל אחד מהמצבים הנ"ל, הילד יכול למצוא את עצמו הרחק מהכיתה, אף על פי שיש לו את היכולות השכליות אך הוא פשוט לא יודע כיצד לגשת אל הדברים, כיצד להתמודד איתם וכיצד לענות על השאלות בצורה נכונה. 

נקודה נוספת שצריך להתייחס אליה היא, טיפול בילדים עם לקויות למידה, מתייחס בדרך כלל לילדים בגיל צעיר, שכן גם היום אין עדיין מערכות וכלים כיצד להתמודד עם בני נוער או צעירים בגילאים מתקדמים יותר שמתמודדים עם הבעיה. כמו כן, יש בכך היגיון שכן אם מטפלים בבעיה בגיל צעיר, אפשר לפתור אותה כך שהם יכולים ללמוד לחיות איתה ולהתקדם בלימודים, אף על פי הקושי הרב שזה יוצר לפעמים. 

כאמור הטיפול מתבצע באמצעות אנשי מקצוע שחוקרים את הנושא, לא רק באופן תיאורטי אלא גם באופן מעשי מול הילדים איתם הם עובדים, וכך הם יכולים לטפל בהם בצורה הרבה יותר טובה. 
לסיום, אם אתם מחפשים מומחים בטיפול בילדים עם לקויות למידה כולל בתחום של חלוקת קשב, אתם מוזמנים לפנות אלינו, מרכז דורון, אנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע בנושא וכן לתת את כל הכלים הנדרשים בשביל להתמודד עם מצבים אלו. 
 
 
או מלאו פרטיכם בטופס:
072-33-80-520

צרו קשר עם "מרכז דורון" בטלפון
טלפון
072-33-80-520

דוא"ל

nadavdoron@gmail.com

כתובת
לוריא 8, תל אביב
פרטי התקשרות
ADD