072-33-80-520


כל אחד יכול ללמוד ללא כל קשר לגיל או אבחון קודם!

 
  • אנו מאמינים כי למידה מבוססת על הצלחה רציפה של התלמיד
     
  • המקום בו אומנות ההוראה פוגשת את מדע הלמידה
     
  • שיטת ההוראה שלנו תגביר את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות אצל התלמידים
     
  • בעזרת הכלים שהתלמידים ירכשו, הם יוכלו ללמוד בבית הספר כל מה שרק ירצו
 

טיפול בדיסלקציה אצל ילדים

אחד מליקוי הלמידה המוכרים והמובהקים ביותר אצל ילדים הוא דיסלקציה. מדובר בלקות שגורמת לילדים (ולמבוגרים) לכתוב מילים בשגיאות כתיב אף על פי שהם יודעים כיצד לאיית את המילה ולבטא אותם.

דיסלקציה בכתיבה מוגדרת כלקות שגורמת לילדים ומבוגרים להפוך אותיות, להתקשות בהעתקת מילים ומשפטים וכן קושי רב בלימוד א"ב ומספרים. חשוב להדגיש, אף על פי שישנם ילדים ומבוגרים רבים אשר עוברים אבחון דיסלקציה ואכן מוגדרים ככאלה, הרי שלא מדובר באנשים שיש להם פיגור או בעיות אשר מונעות מהם להצליח בלימודים. להיפך, אנחנו יודעים שלא מעט אנשים בכירים שהצליחו מאוד בלימודים שלהם, עברו אבחון דיסלקציה ואכן נמצא שהם מתמודדים עם בעיה זו. חשוב עוד לומר, לא מדובר בילדים שהם אנאלפביתיים, שכן זה מקרה שונה לגמרי של ילדים שלא למדו קרוא וכתוב כלל.
 
לפני שנסביר כיצד מתנהל טיפול בדיסלקציה אצל ילדים, רצוי לתת מספר נתונים וגם מספר דגשים בנושא. על פי הערכה מדובר על בין 10 ל-15 אחוז מהילדים שיש להם דיסלקציה. מדובר במספר שהוא תואם, פחות או יותר, גם למספרים באירופה. 

שני דגשים שצריך לשים לב אליהם, דיסלקציה היא לקות למידה שאיננה קשורה לתהליך התפתחות של הילד. יכול להיות שהילד יתפתח בשלב מאוחר וילמד לקרוא ולכתוב כרגיל, ייתכן שהילד יהיה מאוד חכם בגיל מוקדם אך עדיין יתקשה בכתיבת מילים כמו שצריך, מה שיגלה שהוא דיסלקטי, בסוף של דבר. דגש שני, הרבה פעמים אנחנו יכולים לראות אנשים מבוגרים שמקלידים תוכן וטועים בכתיבת מילים, הופכים אותיות, לא מדובר בדיסלקציה אלא בהקלדה מהירה ללא הגהה...

אם אתם רוצים לעבור טיפול בדיסלקציה או לערוך טיפול בדיסלקציה אצל ילדים, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. מרכז דורון מתמחה בטיפול בדיסלקציה ברמות שונות. ניתן ליצור איתנו קשר עוד היום ואנחנו נשמח לקבוע עבורכם מועד לפגישה. ככל שתקדימו לעשות את הטיפול כך יהיה יותר קל לטפל בבעיה ולעזור לכם או לילדים שלכם להתמודד איתה. 
 
 
או מלאו פרטיכם בטופס:
072-33-80-520

צרו קשר עם "מרכז דורון" בטלפון
טלפון
072-33-80-520

דוא"ל

nadavdoron@gmail.com

כתובת
לוריא 8, תל אביב
פרטי התקשרות
ADD