072-33-80-520


כל אחד יכול ללמוד ללא כל קשר לגיל או אבחון קודם!

 
  • אנו מאמינים כי למידה מבוססת על הצלחה רציפה של התלמיד
     
  • המקום בו אומנות ההוראה פוגשת את מדע הלמידה
     
  • שיטת ההוראה שלנו תגביר את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות אצל התלמידים
     
  • בעזרת הכלים שהתלמידים ירכשו, הם יוכלו ללמוד בבית הספר כל מה שרק ירצו
 

טיפול בבעיות קשב וריכוז

אם היינו צריכים להגדיר את המאה ה-21 עד כה בתחום החינוך, כנראה שאחת ההגדרות היתה "המאה בה גילינו בעיות קשב וריכוז אצל הילדים שלנו", אומנם זה לא מדויק, כי תופעה זו קיימת עוד לפני שהתחלנו את המיליונים האחרון, ובכל זאת נדמה שאין דבר בולט היום במערכת החינוך, מהגנים והלאה, כמו טיפול בבעיות קשב וריכוז אצל ילדים. 

לפני שניכנס לעובי הקורה ונסביר כיצד מתבצע הטיפול ומדוע חשוב לגלות האם יש לנו ילד היפראקטיבי, חשוב להבין קודם מה זה אומר טיפול בעיות קשב וריכוז ומה אומרים הנתונים בנושא. על פי הערכות שונות, קרוב ל-10 אחוז מהילדים מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז. העלייה הניכרת במספר (אחוזים בודדים עד שנות התשעים), נובעת, על פי הערכות שונות ממספר סיבות, ראשית, הורים ומורים שממהרים לשלוח ילדים לאבחון הפרעות קשב וריכוז, שנית, עלייה במודעת לנושא, שלוש, שינוי סביבתי, טכנולוגי, תרבותי, ארבע, תחרות ולחץ חברתי, חמש, צריך לומר את האמת, לילדים יש יחסית פחות שעות פנאי בשביל להירגע ממטלה אחת לשנייה. 

כיצד מתבצע טיפול בהפרעות קשב וריכוז ילדים?
לפני שנסביר כיצד התהליך מתבצע, חשוב להדגיש טיפול בהפרעות קשב וריכוז לא נעשה רק אצל ילדים אלא גם אצל מבוגרים, מן הסתם. 

החשיבות של טיפול בהפרעות קשב וריכוז, הן במקרה של מבוגרים והן במקרים של ילדים הוא מהותי, הן בשביל תהליך ההתפתחות, הן בשביל ניהול אורח חיים שגרתי סביר וכן בשביל שהם יוכלו להתנהל בחברה בצורה בטוחה ונוחה. ילד היפראקטיבי יכול להשפיע מאוד לא רק על עצמו והתנהגותו אלא גם על הסביבה, בוודאי כשהוא נמצא בכיתה עם ילדים אחרים. זה יכול להשפיע על קצב ההתקדמות והתפתחות שלהם, על היכולת שלהם להבין את החומר הנלמד ולהתקדם בו בכיתה. 

טיפול בהפרעות קשב וריכוז, מאפשר לבחור את מסלול הטיפול הנכון, הן עבור הילד המאובחן והן עבור המבוגר המאובחן. במהלך השנים, מאז שהנושא הגיע לדיון ציבורי מקיף, החל ויכוח האם שיטת הטיפול הנכונה היא באמצעות כדורים או באמצעות שיחות עם אנשי מקצוע. צריך לומר שכל מקרה לגופו. יש ילדים שנכון עבורם לקחת כדורים בשביל להרגיע אותם ולאפשר להם לשבת בכיתה וללמוד, ויש ילדים ששיחות יכולות להספיק להם. 

חשוב לומר, במקרה של ילדים, הרבה פעמים ההחלטה היא של ההורים והם בוחרים לעשות אותה בשבילם, אך במקרה של מבוגרים הם צריכים לקבל את ההחלטה ואז לא פעם הם מאמינים, בטעות, שהם יוכלו להתמודד עם הבעיה מבלי שיצטרכו להיעזר בכלי עזר חיצוניים. זה לא בהכרח כך. 

אם אתם רוצים לדעת עוד על טיפול בבעיות קשב וריכוז, זה הזמן ליצור איתנו קשר. אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שלב. מרכז דורון עומד לרשותכם ומציע לכם תוכניות טיפול מוכחות. צרו איתנו קשר עוד היום ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עניין. הצוות שלנו מחכה לפנייתכם. 
 
או מלאו פרטיכם בטופס:
072-33-80-520

צרו קשר עם "מרכז דורון" בטלפון
טלפון
072-33-80-520

דוא"ל

nadavdoron@gmail.com

כתובת
לוריא 8, תל אביב
פרטי התקשרות
ADD